O nas

Poszłyśmy do lasu, ramię w ramię. We dwie.
Myślałyśmy – wytchnienie. Ukojenie. Słuchanie. Oddychanie.
Jak i zawsze, tak i teraz – Natura zadziałała.
Od niechcenia, a jednak z rozmachem. Tak, jak tylko Ona potrafi.
Zaszumiało, zaszeleściło, wypełniło.
Cztery nogi poniosły nas lekko do domów.

Wydawnictwo SZUM LASU już czekało.

Wydajemy w świat książki, o których wierzymy, że mają w sobie wielką moc. 

Książki kochamy i doceniamy. Mają one potencjał niesienia w świat zmian na lepsze. Dlatego to właśnie je wybraliśmy jako pomocników do realizacji naszego celu – współtworzenia KULTURY, sprzyjającej dzieciom, dorosłym i naturze. 

NASZE KSIĄŻKI:
  • Mają moc wspierania RODZICÓW w byciu takimi opiekunami, jakimi pragną być oraz NAUCZYCIELI w byciu mentorami, o których sami niegdyś marzyli, bądź ich spotkali i z rozczuleniem wspominają.
  • Pozwalają DZIECIOM i DOROSŁYM doświadczać literatury przesyconej tym, co pomaga nam wszystkim rozkwitać (np. ważnymi przesłaniami, wartościową wiedzą, słowami, pozwalającymi dotknąć czegoś trudnego czy też dającymi szansę na odkrycie w sobie uczuć, do tej pory skrywających się gdzieś pod codziennością).
NASZE WARTOŚCI TO:
EKOLOGIA

Do druku używamy  wysokogatunkowych papierów (np. Munken czy też Nautilus) z certyfikatami zaświadczającymi    o przyjaznej dla środowiska produkcji, włącznie z pochodzeniem surowca z certyfikowanych lasów. Promujemy dbałość o książki, wynikającą z rozumienia rzeczywistej wartości papieru i z troski o naturę.

KULTURA 

Jesteśmy częścią kultury, w której żyjemy, więc możemy ją zmieniać. Naszym celem jest przywracanie właściwego miejsca troskliwym RELACJOM  (z innymi, z naturą, ale również z samym sobą) oraz prawdziwej ZABAWIE (a więc takiej, która daje wytchnienie emocjom i mimowolnie pomaga nam się rozwijać).

JAKOŚĆ

Nasze książki są przez nas starannie wyselekcjonowane, ich treść jest przez nas sprawdzana, również pod kątem rzetelności, ponieważ często ich celem jest popularyzowanie wiedzy na konkretny temat. Ponieważ wierzymy w moc słów, dbamy również o te, które drukujemy. Promujemy przekazy wspierające rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych.