Odpoczynek, zabawa, rozwój – dr Deborah MacNamara

Zaskakujące i kochane, zdolne w ciągu kilku chwil przejść od radości do frustracji, małe dzieci są jednymi z najbardziej nierozumianych ludzi. Kluczem do ich zrozumienia jest uświadomienie sobie, że ich zachowania nie są wymierzone w nas, nie stanowią też przejawu zaburzeń czy deficytów. Książka Odpoczynek, zabawa, rozwój o dojrzewaniu małych dzieci opowiada czerpiąc z badań naukowych oraz relacyjnego podejścia do rozwoju człowieka opracowanego przez cenionego psychologa i bestsellerowego autora dr. Gordona Neufelda.

Podziel się opinią o książce na lubimyczytać.pl!

54.99

Opis

Bazująca na pracach jednego z najwybitniejszych na świecie ekspertów w dziedzinie rozwoju dzieci książka Odpoczynek, zabawa, rozwój jest drogowskazem pomagającym zrozumieć małe dzieci i zawiera wszystko, co każdy maluch i przedszkolak chciałby, abyśmy o nich wiedzieli.

„Ta książka jest owocem talentu dr MacNamary… Jesteście w doskonałych rękach”. – dr Gordon Neufeld

„Wartościowy podręcznik pokazujący od podstaw, jak być rodzicem…Ta książka przedstawia naukę o rozwoju przełożoną na język miłości stosowanej”. – dr Gabor Maté

Zaskakujące i kochane, zdolne w ciągu kilku chwil przejść od radości do frustracji, małe dzieci są jednymi z najbardziej nierozumianych ludzi. Kluczem do ich zrozumienia jest uświadomienie sobie, że ich zachowania nie są wymierzone w nas, nie stanowią też przejawu zaburzeń czy deficytów. Książka Odpoczynek, zabawa, rozwój o dojrzewaniu małych dzieci opowiada czerpiąc z badań naukowych oraz relacyjnego podejścia do rozwoju człowieka opracowanego przez cenionego psychologa i bestsellerowego autora dr. Gordona Neufelda. Ta wciągająca lektura, napisana z wielką empatią dla małych dzieci i ubarwiona fascynującymi historiami z ich życia oraz życia ich rodziców, na zawsze zmieni twoje nastawienie do kilkulatków.

Dr Deborah MacNamara jest psycholożką, konsultantką kliniczną oraz edukatorką z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Wykłada w Instytucie Neufelda, prowadzi praktykę terapeutyczną oraz regularnie wygłasza dla rodziców, opiekunów, pedagogów i specjalistów zdrowia psychicznego prelekcje dotyczące rozwoju dzieci oraz młodzieży. Czerpiąc z wiedzy na temat psychologii rozwoju, Deborah pisze, udziela wywiadów radiowych i telewizyjnych, zabiera głos w sprawie potrzeb dzieci i młodzieży. Mieszka z mężem i dwoma córkami w Vancouver w Kanadzie.

Informacje dodatkowe

Waga 0.5 kg
Wymiary 22.5 × 2.3 × 15 cm
Ilość stron

322

Recenzenci

Podziel się opinią o książce na lubimyczytać.pl!

Ta książka otwiera oczy, umysł i serce na relacje z dziećmi. Uczy, jak je uszanować, zrozumieć, jak im towarzyszyć, jak wesprzeć, na co zwracać uwagę oraz jak odczytywać dziecięce – czasem przecież tak trudne – sygnały. Gratuluję dzieciom rodziców, którzy po nią sięgną.

Magda Mikołajczyk, autorka bloga matkojedyna.com

W trakcie lektury tej książki wiele razy zatrzymywałam się, żeby coś podkreślić albo zanotować, uchwycić kiełkującą w głowie myśl. Wcześniej wielokrotnie wpadałam w pewną pułapkę: przeświadczona, że to więź łącząca mnie z trójką moich synów jest gruntem, na którym oni wzrastają, by stać się odrębnymi jednostkami, robiłam wszystko, by nie zepsuć naszej cennej relacji. Powodowana obawą przed tym oddawałam im swoją przewodnią rolę, a później próbowałam odzyskać ją różnymi chaotycznymi działaniami. Po przeczytaniu tej książki czuję, że zyskałam zupełnie nowe spojrzenie, algorytm dekodowania zachowań dzieci (a także dorosłych), i nie muszę już działać metodą prób i błędów. Osobiste obserwacje oraz intuicja zostały uzupełnione o zrozumienie dziecięcych, ale także i moich emocji.

Anna Weber, kompozytorka, mama trójki chłopców oraz dusza firmy Pomelody

Zrozumienie dzieci i obdarowanie ich bezwarunkową miłością to najważniejsze kroki do zbudowania szczęśliwej rodziny. Książka Odpoczynek, zabawa, rozwój jest inspirującym i przenikliwym przewodnikiem wskazującym nam, rodzicom, drogę. Dowiemy się z niej, dlaczego dzieci, aby osiągnąć pełnię swojego potencjału, powinny dużo odpoczywać i prawdziwie się bawić, a także jaka w tej układance jest nasza rola.

Kaja Wolnicka, mama Leona i Mili, psycholożka, autorka bloga Moi-Mili.pl

Wszystko zaczyna się od niedojrzałości – naszej, czyli dorosłych. Gdy nagle spada na nas rodzicielstwo, często okazuje się, że właściwie nic o nim nie wiemy. Łapiemy się wtedy nerwowo słów wypowiadanych przez różnych specjalistów, skrolujemy blogi parentingowe, wertujemy książki i szukamy złotych rad. Tymczasem odpowiedzi są w nas. A właściwie między nami a dzieckiem – odsłaniają się bowiem w więzi z nim. Tylko jak je odczytywać? Podpowiedzi znajdziecie w tej książce.

Marcin Perfuński, założyciel superTATA.tv, tata pięciu córek swojej jednej żony

Książka przedstawia poglądy na wychowanie małych dzieci w taki sposób, aby czuły się one bezpieczne w rodzinie, kochane bezwarunkowo i dzięki temu mogły odpoczywać od zagrożenia odrzuceniem, twórczo się bawić i urzeczywistniać swój potencjał rozwojowy. Aby wszystko to było możliwe, dzieci nie potrzebują opiekunów doskonałych, lecz wystarczająco dobrych. Życzę wszystkim rodzicom, aby wskazówki zawarte w tej książce były dla nich inspiracją i wsparciem.

prof. dr hab. Małgorzata Kościelska, psycholog kliniczna dziecka i rodziny, psychoterapeutka

Książka Deborah MacNamara zachwyciła mnie i poruszyła. Jest doskonałym zapisem tego, jak w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę myślimy o dziecku i znaczeniu doświadczeń wczesnego dzieciństwa w kształtowaniu życia człowieka. Centralnym elementem tego doświadczenia jest relacja z rodzicem. Rodzicem, który kocha dziecko i zachwyca się nim, który jest obecny i troskliwy, ale też rozumie to dziecko oraz potrafi przyjąć jego perspektywę. Rodzicielstwa nie można nauczyć się z książek – podkreśla to sama autorka. Ale TĘ książkę powinien przeczytać każdy rodzic poszukujący drogi do dojrzałego rodzicielstwa budującego więź, która zapewnia dziecku siłę na całe życie. Tę siłę daje mu poczucie, że może ono odpocząć w ramionach rodzica. Dosłownie, ale też metaforycznie. We wczesnym dzieciństwie, ale też zawsze.

dr Monika Sajkowska, prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Gdyby książkę tę przeczytał każdy rodzic i wziął sobie jej przesłanie do serca, wokół nas byłoby więcej szczęścia. Tak mocno kochamy swoje dzieci, tak bardzo nam na nich zależy, na ich zdrowiu i harmonijnym rozwoju, a mimo to od pokoleń w opiece nad nimi popełniamy te same błędy. Wiedza i mądrość zawarte w książce Odpoczynek, zabawa, rozwój pomogą nam sprawić, by nasze dzieci bezpiecznie rozkwitły i w przyszłości mogły zmieniać świat na lepsze.

Maciej Miecznikowski, wokalista, muzyk, aktor i konferansjer, tata dwojga nastolatków – Macieja i Zofii Zyty

Odpoczynek, zabawa, rozwój - dr Deborah MacNamara

54.99

View Product