-KONFERENCJA-

Jak budować świat przyjazny dzieciom?” – wyjątkowa konferencja dla nauczycieli i rodziców! Łączymy ŚWIAT NAUKI ze ŚWIATEM ZABAWY, aby móc zaopiekować się dziećmi (i sobą nawzajem!) w najlepszy możliwy sposób.

Konferencja bazuje merytorycznie na dorobku naukowym relacyjnej psychologii rozwojowej rozwijanej przez światowej sławy eksperta, wieloletniego wykładowcy na Wydziale Psychologii Uniwersytetu British Columbia – dr. Gordona Neufelda, autora spójnego i kompleksowego modelu teoretycznego rozwoju człowieka.

Jeśli weźmiesz w niej udział:

  •  uzyskasz wiedzę i wsparcie w budowaniu takiej relacji z uczniami, która pozwala zaznawać więcej satysfakcji z procesu uczenia, zaś uczniom więcej radości z nauki i kontaktu ze szkołą
  •  usłyszysz wiele inspirujących przykładów i historii
  •  pośpiewasz z nami (jeśli zechcesz) i pośmiejesz się beztrosko (to bardzo ważny punkt konferencji!)

Nie tylko dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę! Dorośli też 😊

Gościem specjalnym konferencji będzie córka dr. Neufelda TAMARA NEUFELD STRIJACK, która po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Tamara jest psycholożką kliniczną, dziekanem w Instytucie Neufelda w Kanadzie oraz współautorką książki “NAUCZYCIEL troskliwy ogrodnik. Jak sprawić, aby uczniowie za nami podążali, stali się bardziej otwarci i zaangażowani?”. Premiera książki będzie miała miejsce podczas konferencji.

 

Konferencję poprowadzą:

🔹  JOANNA BYLINKA-STOCH – psycholożka, psychoterapeutka i konsultantka rodzicielska pracująca w nurcie psychologii rozwojowej, bazującej na więzi i zabawie, członkini Wydziału Neufeld Institute w Vancouver, dyrektorka regionalna Neufeld Institute Poland; mama dwojga wspaniałych dzieci.

🔹 MACIEJ MIECZNIKOWSKI – muzyk, wokalista, aktor, multiinstrumentalista, miłośnik książek, dobrych relacji i rozwoju osobistego, pogodny tata dwojga super nastolatków.

 

Program konferencji skupia się na wsparciu UCZNIA, ale też NAUCZYCIELA.

🔹 Jak zadbać o dobrostan uczniów i nauczycieli?

🔹 Jak więź między nauczycielem a uczniem wspiera proces uczenia?

🔹 Jak zabawa, sztuka i rytuały mogą sprawić, że szkoła będzie miejscem przyjaznym i wspierającym uczniów w ich wzrastaniu, a nauczycieli w pełnieniu ich roli przewodników?

🔹 Co możemy zrobić, aby wesprzeć nauczycieli w pełnieniu przez nich tej ważnej roli edukowania i wspierania rozwoju dzieci?

To fundamentalne pytania, które poddamy dyskusji podczas konferencji już 12 października w Warszawie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Mokotowskiej 16/20.

 

Jeśli jesteś:

  •  nauczycielem, także w edukacji domowej
  •  dyrektorem szkoły
  •  psychologiem lub pedagogiem szkolnym
  •  rodzicem

DOŁĄCZ! Ta konferencja jest dla Ciebie!

Spotkajmy się w Warszawie w czwartek 12 października.


Bilety na to wydarzenie znajdziesz tu: https://neufeldinstitute.pl/konferencja/

Informacje organizacyjne:

Data: czwartek, 12 października (10.00-16.00)

Miejsce: Uniwersytet Warszawski – Wydział Pedagogiczny, ul. Mokotowska 16/20, Warszawa

Organizatorzy: Neufeld Institute Poland – Centrum Relacyjnej Psychologii Rozwojowej oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.
Partnerzy: Wydawnictwo Życzliwe SZUM LASU, Natuli – dzieci są ważne, Spektrum Wrażliwości, Fundacja WIEMY CO JEMY plus oraz parenteen.pl