O nas

„Poszliśmy do lasu, ramię w ramię. Gromadą.
Myśleliśmy – wytchnienie. Ukojenie. Słuchanie. Oddychanie.
Jak i zawsze, tak i teraz – Natura zadziałała.
Od niechcenia, a jednak z rozmachem. Tak, jak tylko Ona potrafi.
Zaszumiało, zaszeleściło, wypełniło.
Nogi poniosły nas lekko do domów.

SZUM LASU Wydawnictwo Życzliwe już czekało.”


Joanna Bylinka-Stoch i Maciej Miecznikowski

Wydajemy w świat książki, które wierzymy, że mają w sobie wielką moc. 

Książki kochamy i doceniamy. Mają one potencjał niesienia w świat zmian na lepsze. Dlatego to właśnie je wybraliśmy jako pomocników do realizacji naszego celu – współtworzenia KULTURY, sprzyjającej dzieciom, dorosłym i naturze. 


NASZE KSIĄŻKI:

  • Mają moc wspierania RODZICÓW w byciu takimi opiekunami, jakimi pragną być oraz NAUCZYCIELI w byciu mentorami, o których sami niegdyś marzyli, bądź ich spotkali i z rozczuleniem wspominają.
  • Pozwalają DZIECIOM i DOROSŁYM doświadczać literatury przesyconej tym, co pomaga nam wszystkim rozkwitać (np. ważnymi przesłaniami, wartościową wiedzą, słowami, pozwalającymi dotknąć czegoś trudnego czy też dającymi szansę na odkrycie w sobie uczuć, do tej pory skrywających się gdzieś pod codziennością).

NASZE WARTOŚCI TO:

EKOLOGIA

Do druku używamy  wysokogatunkowych papierów (np. Munken czy też Nautilus) z certyfikatami zaświadczającymi    o przyjaznej dla środowiska produkcji, włącznie z pochodzeniem surowca z certyfikowanych lasów. Promujemy dbałość o książki, wynikającą z rozumienia rzeczywistej wartości papieru i z troski o naturę.

KULTURA 

Jesteśmy częścią kultury, w której żyjemy, więc możemy ją zmieniać. Naszym celem jest przywracanie właściwego miejsca troskliwym RELACJOM  (z innymi, z naturą, ale również z samym sobą) oraz prawdziwej ZABAWIE (a więc takiej, która daje wytchnienie emocjom i mimowolnie pomaga nam się rozwijać).

JAKOŚĆ

Nasze książki są przez nas starannie wyselekcjonowane, ich treść jest przez nas sprawdzana, również pod kątem rzetelności, ponieważ często ich celem jest popularyzowanie wiedzy na konkretny temat. Ponieważ wierzymy w moc słów, dbamy również o te, które drukujemy. Promujemy przekazy wspierające rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych.

A TO MY:

Joanna Bylinka-Stoch

Mama dwojga wspaniałych dzieci. Psycholog i psychoterapeutka, pracująca w nurcie psychologii rozwojowej, bazującej na więzi i zabawie (certyfikat Therapy Focus within an Attachment-based Developmental Approach, czyli zakorzenionej w podejściu rozwojowym terapii bazującej na więzi, uzyskany w Neufeld Institute). Jest członkiem Wydziału Neufeld Institute w Vancouver, na którym współprowadzi kursy i szkolenia (dla rodziców/opiekunów, małżeństw/par oraz specjalistów, w tym nauczycieli) oraz kieruje projektem The Neufeld Scientific Research Center, jest też dyrektorką regionalną The Neufeld Institute Poland. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (choć wciąż jeszcze nie obroniła doktoratu). W latach 2010-2014 była wykładowczynią na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywała i zdobywa podczas licznych szkoleń oraz kursów, czy też współpracy z wieloma świetnymi specjalistami m.in. z Polski, Kanady, Niemiec, Holandii, USA, Nowej Zelandii. Prowadzi również prywatną praktykę psychologiczną oraz współpracuje z Domowym Przedszkolem w Wolborzu oraz z Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka „Słowikowo”. W swojej pracy stara się traktować naturę jako swojego sprzymierzeńca, zaś wgląd zdobywany dzięki nieustannemu pogłębianiu wiedzy łączyć ze swoją intuicją.

Maciej Miecznikowski

Muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. 

30 lat na scenie. Tysiące koncertów i nagrań. Liczne nagrody i wyróżnienia.

Znany także ze swojej społecznej działalności. Jest założycielem Fundacji WIEMY CO JEMY Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia, która przeprowadziła dotychczas wiele akcji takich jak badanie naukowe we współpracy
z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, spotkania z mieszkańcami podczas imprez publicznych, publikacje, recenzje książek naukowych. W Radzie Naukowej Fundacji zasiadają autorytety ze świata medycyny takie jak prof. dr n. med. Janusz Książyk czy prof. dr n. med. Artur Mamcarz.