Nauczyciel – troskliwy ogrodnik – Hannah Beach i Tamara Neufeld Strijack

PREMIERA WKRÓTCE

Z książki tej dowiesz się:

  • Jak budować, pielęgnować i chronić relację uczeń-nauczyciel.
  • Dlaczego dzieci są niespokojne lub apodyktyczne, agresywne lub niezaangażowane, jak również co nauczyciele mogą zrobić, aby rozwiązać te problemy behawioralne, sięgając do ich źródeł.
  • Jak możesz pomóc uczniom i klasom zmienić ich tożsamość „uczniów sprawiających problemy” oraz przypinanej im łatki „okropnej klasy”.
  • Jak wyglądają bazujące na doświadczaniu zajęcia dla uczniów w każdym wieku, które chronią i przywracają emocjonalne zdrowie i dobrostan.

Opis

Dzieci są bardziej niespokojne, agresywne i zamknięte w sobie, niż kiedykolwiek wcześniej. W obliczu kryzysu zdrowia emocjonalnego i problemów behawioralnych uczniów nauczyciele zadają sobie pytanie – co poszło nie tak? A przede wszystkim – co możemy z tym zrobić?

“Troskliwy ogrodnik” to uważny, mądry przewodnik o tym, jak odzyskać relację ucznia z nauczycielem oraz tworzyć warunki sprzyjające zmianie. Autorkami są Hannah Beach, słynna edukatorka i specjalistka w zakresie zdrowia emocjonalnego oraz Tamara Neufeld Strijack, psycholog kliniczny i dziekan uznanego w Kanadzie Instytutu Neufelda. “Troskliwy ogrodnik” dostarcza nauczycielom strategie oparte na relacjach, pozwalające im odzyskać lub objąć rolę lidera i zbudować bezpieczeństwo emocjonalne w klasie.

Z książki tej dowiesz się:

  • Jak budować, pielęgnować i chronić relację uczeń-nauczyciel.
  • Dlaczego dzieci są niespokojne lub apodyktyczne, agresywne lub niezaangażowane, jak również co nauczyciele mogą zrobić, aby rozwiązać te problemy behawioralne, sięgając do ich źródeł.
  • Jak możesz pomóc uczniom i klasom zmienić ich tożsamość „uczniów sprawiających problemy” oraz przypinanej im łatki „okropnej klasy”.
  • Jak wyglądają bazujące na doświadczaniu zajęcia dla uczniów w każdym wieku, które chronią i przywracają emocjonalne zdrowie i dobrostan.

Ponadto, znajdziesz tutaj dodatkowe informacje dla rodziców, dyrektorów, doradców i nauczycieli domowych, dotyczące budowania bezpieczeństwa i wsparcia w środowisku uczenia się.

Książka ta łączy przełomowe, empiryczne podejście Hannah do tworzenia warunków sprzyjających zdrowiu emocjonalnemu i poczuciu wspólnotowości w klasie z wnikliwym podejściem do budowania relacji i rozumienia dzieci, reprezentowanym przez Instytut Neufelda. Jest to lektura obowiązkowa dla nauczycieli, którzy pragną zrozumieć i przezwyciężyć codzienne wyzwania w swojej pracy, jak również odzyskać swoje poczucie powołania do pracy nauczyciela.

BEZPŁATNY DODATEK! – Podręcznik “W ogrodzie uczuć”

Podczas zakupu egzemplarza “Troskliwy ogrodnik”, otrzymasz od nas bezpłatny dodatek w postaci podręcznika “W ogrodzie uczuć” z ponad 70-cioma stronami ćwiczeń do przeprowadzania klasie, pomagających uczniom w każdym wieku odzyskać zdrowie emocjonalne i dobre samopoczucie.

Znajdziesz tam ćwiczenia oparte na relacjach, które pomogą twoim uczniom:
– uwolnić stłumioną energię fizyczną, co pomaga uczniom zmniejszyć poziom agresji
– nawiązać kontakt z ich uczuciami, wyrazić je oraz poddać refleksji
– Rozbudzić troskliwość i poczucie wspólnotowości w klasie

Hannah Beach jest wielokrotnie nagradzaną nauczycielką, autorką i mówcą. W 2017 roku została wyróżniona przez Kanadyjską Komisję Praw Człowieka jako jedna z pięciu głównych promotorek zmian w Kanadzie. Jej najlepiej sprzedająca się seria książek „I Can Dance”, która wspiera zdrowie emocjonalne dzieci poprzez ruch, zabawę i ekspresję, zdobyła w 2017 Złoto w Międzynarodowym Konkursie Książki Dziecięcej (Kategoria Książki z Muzyką/Teatrem) i została przez rady szkolne wprowadzona do programu wielu angielskojęzycznych i francuskojęzycznych szkół w całej Kanadzie. Hannah otrzymała doroczną nagrodę miasta Ottawa “Celebration of People Education Award”, której komisja doceniła jej doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych i integracyjnych/włączających programów. Jako założycielka słynnych programów odkryć eksperymentalnych w Dandelion Dance™ i Tournesol, Hannah spędziła ponad 25 lat na opracowywaniu i prowadzeniu programów dla dzieci i młodzieży. Prowadzi szereg kursów w Instytucie Neufelda, jest doradcą rozwoju zawodowego w całym kraju, udziela szkołom konsultacji w zakresie zdrowia emocjonalnego oraz przemawia na krajowych i międzynarodowych konferencjach o potędze tworzenia w klasach większej przestrzeni na uczucia oraz więzi międzyludzkie. Hannah jest mężatką i ma troje dzieci. Mieszka na zachodnim wybrzeżu Kanady.

Tamara Neufeld Strijack jest dziekanem w Instytucie Neufelda, w którym opracowuje i prowadzi kursy oraz warsztaty wspierające rodziców, nauczycieli i pomagające profesjonalistom z całego świata zrozumieć dzieci, dzięki spoglądaniu na nie poprzez soczewkę nauki o rozwoju. Tamara jest certyfikowaną psycholog kliniczną, prowadzi konsultacje dla rodziców, jak również jest instruktorem na kilku uniwersytetach, na których prowadzi wykłady na wydziałach pedagogiki i poradnictwa psychologicznego. Zajmuje się doradztwem dla szkół w zakresie zdrowia emocjonalnego oraz w obszarze opracowywania nowatorskich programów, wspierających rozwój społeczny i emocjonalny wszystkich uczniów. Jako córka dr Gordona Neufelda, Tamara ma okazję łączyć swoje dwudziestopięcioletnie doświadczenie zawodowe z relacyjnym podejściem rozwojowym opracowanym przez jej ojca. Bliskość, relacja i zabawa są głównymi tematami we wszystkich jej rolach, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Tamara ma dwie córki i mieszka na zachodnim wybrzeżu Kanady.

Odpoczynek, zabawa, rozwój - dr Deborah MacNamara

Zaskakujące i kochane, zdolne w ciągu kilku chwil przejść od radości do frustracji, małe dzieci są jednymi z najbardziej nierozumianych…

54.99

Księżyc w awokado. Powitanie wśród kobiet. - Mila Blaszta

<strong>PREMIERA WKRÓTCE</strong> Lusia to dziewczynka u progu dojrzewania. Jeszcze niewiele o nim wie, ale za to ma mamę, która ją…

Nauczyciel - troskliwy ogrodnik - Hannah Beach i Tamara Neufeld Strijack

<strong>PREMIERA WKRÓTCE</strong> Z książki tej dowiesz się: <ul> <li>Jak budować, pielęgnować i chronić relację uczeń-nauczyciel.</li> <li>Dlaczego dzieci są niespokojne lub…

Nauczyciel - troskliwy ogrodnik - Hannah Beach i Tamara Neufeld Strijack

View Product